ULTRA KISA İMPLANT

Twinkon® 4, 4 mm uzunluğunda ultra kısa bir implanttır. Şiddetli kemik atrofisi durumlarında retro-mandibular sektöre çoğul implantasyonlar için endikedir. Klinik olarak doğrulanmış, kendisini bu sektör için tahmin etmesi zor olan dikey kemik rekonstrüksiyonlarına güvenilir bir alternatif olarak sunar.

4 mm ve 4,5 mm iki çapta mevcut olan twinkon® 4, diş başına bir implant ile bağlı sabit çoklu protezlerde kullanılır.

Özelliği nedeniyle, ultra kısa twinkon® 4 implant, birkaç temel gereksinimi etkin bir şekilde karşılamak amacıyla tasarlanmıştır:

  • Acil primer stabilite ve hızlı osteointegrasyon sağlanması: twinkon® 4’ün endosseöz kısmı ve ilgili cerrahi protokol optimum bir doku cevabı sağlayacak şekilde optimize edilmiştir.

  • Mukoza contasının oluşumunun sağlanması: Kemik tablasının hemen üstünde bulunan Tissue creeping profile®, artık kemik stoğunu korumak için tasarlanmış kalın bir koruyucu bağlantı ekleminin oluşumunu teşvik eder.

  • Mekanik ve periodontalal olarak etkili bir bağlantı sağlama: Protez bileşeni, protez arayüzünde okluzal kuvvetlerin düzgün bir şekilde dağılmasını sağlayan 5 ° dış koniye gömülüdür. Mikro hareketlerin azalması, düzeneğin yorulmaya karşı direncinin yanı sıra anti-bakteriyel hermetikliğe katkıda bulunur.

  • Bilimsel olarak onaylanmış bir tedavi alternatifi olmak: ünlü İtalyan üniversiteleri ile ortaklaşa yapılan ve yayın sürecinde yapılan birkaç çalışma, twinkon® 4’ün diş implantolojisinde yeni bakış açıları açan bir tedavi alternatifi olarak kabul edilebilirliğini doğrulamıştır.